נגן וידאו

מסר מיוחד ממרן הרב לעיתות חירום וצרה שלא יבואו בעז"ה

מה ה"עזרה ראשונה" שצריך כל יהודי מאמין לעשות בשעת צרה חס ושלום • לשונו הטהורה של הרמב"ם בהדרכה הלכתית למצבים קשים רחמנא ליצלן • זעקה ותשובה, מסירה מעל ישראל את הצרות ונזכה לישועות אמן

אורך הוידאו:

2:47

בנושא:

תמצית דברי מרן הרב זצוק"ל:

לצערנו הרב, בשבועות האחרונים אנחנו רואים שיש אצלנו הסתר פנים, אם זה בתאונות דרכים, אם זה בתאונות בצבא, מחבלים, או מצבים קשים. דבר זה שארע עם החיילים הוא ממש ארבע מיתות, סקילה שרפה הרג וחנק. וכמה נשארו פצועים ונכים.

הרמב"ם כותב (הלכות תעניות פרק א הלכה א ' ב ' ג '):

שצריך לזעוק ולהריע על הפורעניות שבאות לעולם. וז"ל "מצות עשה מן התורה לזעוק ולהריע בחצוצרות על כל צרה שתבא על הצבור, שנאמר (במדבר י ') 'על הצר הצורר אתכם והרעותם בחצוצרות '. כלומר, כל דבר שייצר לכם כגון בצורת ודבר וארבה וכיוצא בהן זעקו עליהן והריעו.

ודבר זה מדרכי התשובה הוא, שבזמן שתבוא צרה ויזעקו עליה ויריעו ידעו הכל שבגלל מעשיהם הרעים הורע להן – ככתוב (ירמיהו ה') 'עונותיכם הטו וגו ' ', וזה הוא שיגרום להם להסיר הצרה מעליהם. אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית, הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להדבק במעשיהם הרעים, ותוסיף הצרה צרות אחרות, הוא שכתוב בתורה (ויקרא כ"ו) 'והלכתם עמי בקרי והלכתי עמכם בחמת קרי ', כלומר, כשאביא עליכם צרה כדי שתשובו אם תאמרו שהוא קרי אוסיף לכם חמת אותו קרי".

"ועל כן הבוקר התעוררו כמה רבנים בדבר הזה, וביום חמישי כמעט בסוף השבעה, יקראו לפני תפלת מנחה בכל בתי הכנסת בארץ ובגולה כמה פרקי תהלים תפלות ותחנונים, והקב"ה יסר מעלינו את כל הצרות האלה, ולא ישמע יותר לא שוד ולא שבר בערינו ותמיד נשמע ונתבשר בשורות טובות ישועות ונחמות."

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

מעלת תפילת צדיק בן רשע? פרשת תולדות

מעלת תפילת צדיק בן רשע | פרשת תולדות

איזה תפילה יותר נשמעת : תפילת צדיק בן רשע או צדיק בן צדיק • איך שמע הקב"ה לתפילת רבי עקיבא למרות היותו בן גרים? • והאם בתפילה על אחרים אין צורך ב"זכות אבות" • כוחה של תפילה מתוך הלב

ארדוף אוייבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם!
אקטואליה

ארדוף אוייבי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם!

לא לפחד מלפגוע בכל מחבל שמנסה לפגוע ביהודים ולחסלו פיזית – עוד לפני שמצליחים במזימתם – במקרה הזה אין לרחם לא על המחבלים או על בני משפחותיהם ועל הסביבה התומכת ולא לירא מאף גורם בעולם!

מעלת מצוות ביקור חולים? פרשת וירא

מעלת מצוות ביקור חולים | פרשת וירא

לשם מה הקב"ה שולח 3 מלאכים דווקא ולא מלאך אחד בלבד • אם הקב"ה ביקר את אברהם אבינו ע"ה לשם מה היה צריך לשלוח את רפאל לרפואתו ולא ריפה אותו הקב"ה בעצמו? • והלכת בדרכיו – ולדבקה בו

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה