מבית דרכי הוראה לרבנים

נגן וידאו

איך לומדים תורה? – סגולה מיוחדת

הדרך הנכונה בלימוד תורה, וסגולה מיוחדת לשינה טובה.

אורך הוידאו:

01:54

דבר תורה לפרשת

בנושא:

"וזאת התורה אדם כי ימות באוהל"

אומרים חז"ל אדם שרוצה ללמוד תורה צריך להמית את עצמו עליה, לא ישכב ככה במיטה וישמע שיעורים ברדיו, בקסטות, זה טוב אין מה לדבר, אבל העיקר שצריך לשבת ולהמית את עצמו עליה, גם עכשיו שמשדרים את השיעור שלנו אדם צריך לשבת באימה ויראה ולשמוע את השיעור, לא ישכב במיטה ככה ויישן לו, כי לפעמים באמצע השיעור יכול להירדם, ישמע אסור ובאמת מותר ויבלבל את הראש שלו, כמו שאומרים שאחד נהיה כופר ממורה נבוכים היה כל לילה קורא את השאלות ונרדם, נרדם עם השאלות אין לו תשובות, למחרת בבוקר קם עם השאלות ולכן לא יעשה את הדבר הזה.

נכון שאדם צריך לישון מתוך דברי תורה, אדם לפני שישן קורא קריאת שמע, כיוון שאדם צריך לישון מתוך דבר תורה, לפעמים הוא לא מצליח להירדם אז מוצא כל מיני עיסוקים אבל יש סגולה טובה שיירדם שייקח ספר ויתחיל ללמוד זה סגולה טובה שיירדם, למה? היצר הרע אומר זה לומד אני ארדים אותו כדי שלא ילמד, ומותר להשתמש בסגולה הזו וכך ירוויח שילמד משהו.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

כוחו של כל יהודי? לצאת מהעבדות? פרשת יתרו

כוחו של כל יהודי לצאת מהעבדות | פרשת יתרו

אחת מהמטרות בהתגלות של הקב"ה לעם ישראל במתן תורה הייתה בכדי לרומם את ישראל מעלה – מעלה • הסוד הוא איך לשמור על מדרגה גבוהה בלי להיכשל • המתכון המושלם להרגיש קרבת ה' יום יום • צפו ותחי נפשכם

אתר הרב מרדכי אליהו

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה