נגן וידאו

יום הזיכרון בבית מדרשו של מרן הרב מרדכי אליהו – התשנ"ט

שנת תשנ"ט השכבה לחללי צבא הגנה לישראל ונפגעי פעולות האיבה • המיוחדות של ימי העומר - אחדות בין כל חלקי העם • זהירות מלשון הרע ומחלקות ובוודאי שמעשים אלו יהיו לעילוי נשמות הקדושים ה' יקום דמם

אורך הוידאו:

5:36

דבר תורה ל

יום הזכרון לחללי צה"ל בבית מדרשו של מרן זצוק"ל

(הרב רמי לוי זצ"ל – מזקני הכולל – מדליק את הנרות: "לעילוי נשמת מתי ישראל, חללי צה"ל – שנהרגו במערכות ישראל, וחללי המחתרות, ה' יקום דמם). 

השכבה: מנוחה נכונה…

מרן הרב זצוק"ל:

השיעור הזה יהיה לעילוי נשמת כל אלה שנהרגו ונטבחו על קדושת ה' וקדושת הארץ, מבריאת העולם ועד היום הזה. 

גאון עוזנו ותפארתנו בעל ה"בן איש חי" כתב בהקדמה שלו, לפני ה"לשם יחוד" שאומרים לפני ספירת העומר: "הימים של ספירת העומר, צריכים להרבות בהם תחנונים, ובפרט בעת הספירה, כי השעה צריכה לכך מאוד, ויזהר להרבות בהם בתפילה למתק בהם הדינים בימי החסד, ויזהר בהם מאוד מאוד מכעס ומקטטה וממחלוקת מבית ומחוץ, ויראה אותות אהבה ורעות הן לבני ביתו והן לאנשים אחרים, וידוע כי סודות המצוה הזאת של ספירת העומר עמקו וגם רבו ולאו כל מוחא סביל לה, והאדם ירבה בתחינה ובבקשה בעת קיום המצוה הזאת, ותועיל לו מאוד להיות לו סיום במקום הכוונות של המצוה, וה' לא ימנע טוב להולכים בתמים", על כן קודם הספירה טוב שיאמר את הבקשה. 

וידוע שבכל יום ויום יש ספירה מיוחדת ויש בדרך הסוד – למשל הלילה הזה זה הוד שבתפארת, והאות זה "כבבת" – "דורשי יחודך כבבת שמרם", זאת אומרת כמו בבת – בת עין.

 

והאות של המזמור זה "כולם" – וזה להראות שכל עם ישראל כולם צריכים להיות ביחד ובפרט בתקופה הזאת של עומר, שלא לדבר לשון הרע ושלא לדבר רכילות האחד על השני, ואדרבה יש להרבות אהבה ואחווה, וכשכולם ביחד – אז השכינה נמצאת אתנו והקב"ה יעזור שלא נוסיף לדאבה עוד ונזכה לגאולה שלמה בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן. 

 

 

 

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סרטים וקליפים

יום הזיכרון בשנת תשס"ב | השכבה ומי שברך לחיילי צה"ל בבית מדרשו של הרב מרדכי אליהו

לפני שיעורו השבועי של מרן הראשון לציון הרב מרדכי אליהו, ביקש לערוך השכבה לחללי צה"ל ולאחר מכן לומר מי שברך לחיילי ישראל • מה צריך לעשות עם מחבלים שתפסו אותם בחיים האם לכלוא אותם או לכלות אותם?

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה