נגן וידאו

יום הזיכרון בשנת תשס"ב | השכבה ומי שברך לחיילי צה"ל בבית מדרשו של הרב מרדכי אליהו

לפני שיעורו השבועי של מרן הראשון לציון הרב מרדכי אליהו, ביקש לערוך השכבה לחללי צה"ל ולאחר מכן לומר מי שברך לחיילי ישראל • מה צריך לעשות עם מחבלים שתפסו אותם בחיים האם לכלוא אותם או לכלות אותם?

אורך הוידאו:

10.1

דבר תורה ל

יום הזכרון

'…ויהי בוקר' – ערב זה קשור ליום שאלאחריו. אז הערב מתחיל בלילה, אחרי השקיעה. עכשו זה כבר אחרי השקיעה. אני לא יודע מדוע עושים את הטקסים לחללי צה"ל בשעה 20:30 או 21:00, הרי צריך לעשות כבר בתחילת הלילה!

אנחנו נתחיל בטקס ההשכבה כמו שכתוב בסידור תפילה של יום הכיפורים שלנו, וגם אחרי זה מייד נעשה "מי שברך" לחיילי צה"ל, ואנחנו נתחיל בדבר הזה.

פתיחת ההיכל ואמירת ההשכבה… "מנוחה נכונה…"

בשעה 20:00 כשעשו את האזעקה, אנחנו עמדנו יותר משתי דקות.

כתוב "אוייביי ואשיגם ולא אשוב עד כלותם". הפשט של הפסוק – אם אני אתפוס את האוייב, לא אחזור עד שאהרוג אותם, "כלותם" זה שרוצה להרוג אותם; לא לכלוא אותם בבתי הכלא, אלא "כלותם" ממש! אז צריכים לשמוע את זה ראשי המדינה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

ממלכת כהנים ואנשי חיל? דברי הרב לחיילים?  פרשת יתרו

ממלכת כהנים ואנשי חיל דברי הרב לחיילים | פרשת יתרו

יתרו שרק עכשיו בא ומתגייר כבר נותן עצות למשה רבינו במינוי דיינים וכדו'. הייתכן?! • מדוע משה ממנה דווקא "אנשי חיל" (חיילים) ולא "תלמידי חכמים" – או – "רבנים"? • אף הקב"ה הסכים עם משה – דברי הרב על לימוד תורה והוראה בקרב כוחות הביטחון ושבחם של אנשי המשטרה והצבא

תכנית מוסף המוספים עם מרן הרב מרדכי אליהו והרב אברהם שפירא זצוק"ל
אקטואליה

תכנית מוסף המוספים עם מרן הרב מרדכי אליהו והרב אברהם שפירא זצוק"ל

דן מרגלית מארח את הרבנים הראשיים בהיכל שלמה: הרב מרדכי אליהו זצוק"ל – הראשון לציון והרב הראשי לישראל- הרב אברהם שפירא זצוק"ל ודן איתם בנושאים שונים כגון: גיוס תלמידי ישיבות לצה"ל. חנינה לאנשי המחתרת ולאזרחים יהודיים נוספים בישראל ובגולה. עניין אי חלוקת ארץ ישראל. התחרדות במגזר הדתי, אחדות עם ישראל ועוד

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה