לימוד אצל הרשב"י

חברותא נוספת היתה לו לרב עם יבדלחט"א הגאון רבי שמעון בעדני שליט"א, וברוב שקידה היו עמלים בתורה.

מתוך הספר

אביהם של ישראל לילדים

כאשר סיימו מסכת חולין, ביקשו לחזור על משנתם במהירות ובשקט וחיפשו מקום להתבודד בו. קמו ונסעו למירון, אל ציונו של התנא האלוקי רבי שמעון בן יוחאי זיע"א, שם ישבו בחדרי ההקדשות במשך שבוע ימים, ובמהלכו סיימו לחזור שלוש פעמים על כל המסכת.

מעניין לצטט את דבריו של רבי מנשה אייכלר שליט"א, שבמשך שנים רבות היה הממונה מטעם משרד הדתות על הציון הקדוש במירון. הוא זוכר את הרב בשנות בחרותו, כאשר היה מגיע וקובע מקומו ללמוד באתרא קדישא על ציונו של התנא האלוקי, שבוע או חודש ימים, לעתים בגפו ולפעמים בחברותא, אך תמיד היה הלימוד בהתמדה עצומה יומם ולילה ללא הפסקה. בשנים ההן, לא רבים נסעו למירון במשך כל השנה, ורק בהילולא הגדולה בל"ג בעומר ובעוד זמנים מסוימים היה המקום שוקק חיים. ביתר ימות השנה, רק בני עלייה היו מגיעים בקביעות אל המקום ועוסקים בתורה ובעבודת ה' מבוקר עד ליל. ובין הצדיקים והחסידים שהיו מכירים בסגולת המקום, היה הרב בולט בהתמדתו העצומה.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

סיפורים נוספים

זריזות

ברית ללא ברית

כל המוזמנים כבר הגיעו, וביניהם אנשים חשובים. אם יבטלו את הברית יהיה מזה חילול השם גדול. האם יעשה ברית בשבת? על הפיתרון ההלכתי המבריק והמכבד

קדושה

אברהם ושרה לא מתאימים

עמדנו שנינו נבוכים. לתשובה הזאת לא ציפינו. שאלנו אותו מה עושים במקרה כזה, וסוף-סוף סבא חייך ואמר: רגע, אני רוצה לבדוק משהו. לאחר כמה רגעים אמר לנו סבא: בדקתי את השמות של אברהם ושרה, ומצאתי שלפי הספר והחשבונות האלה, גם ביניהם אין התאמה.

רפואה וחיים

פתאום קם אדם

רב הניח את ידו על ראש הילד ואמר: "ישלח דברו וירפאם". לאחר שלושה ימים הילד נעמד והתחיל ללכת. היה זה פלא גדול בעינינו!

הלכה בכל דבר

כל הליכותיו של הרב, מכוונות לאורה של הלכה והיה בוחן כל מאורע וכל התנהגות לפי התוצאה ההלכתית.

רוח הקודש

כל המשמח חתן וכלה

נסענו אתו מייד לבית-החולים "שערי צדק", ובמשך לילה שלם ניסו להחזיר לו את העצם למקומה, כשהוא מורדם, אך ללא הועיל! זאת הייתה אחת הפעמים שראינו בחוש איך ברכותיו של הרב מתקיימות. איך הוא פועל מעבר לזמן ולמקום…

לאחר פטירתו

צדקה תציל

כשנזכרתי בסיפור, בבית-החולים, פתחתי את הארנק, לקחתי את הכסף ורצתי לחנות הראשונה שראיתי. שאלתי את המוכרת אם יש להם קופת צדקה בחנות, ולמרבה הפלא היא הביאה לי קופת צדקה שעליה הייתה מודפסת הסכמתו של הרב מרדכי אליהו זצ"ל. שמתי את הצדקה בקופה, ולאחר שיצאתי מהחנות פתאום שמתי לב שהכאבים נעלמו!

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה