נגן וידאו

מרן הרב מספר על הבבא סאלי

הקשר המיוחד שהיה למרן הרב עם סידנא בבא סאלי היה מן המפורסמות • בוידאו שלפניכם אנו מביאים לראשונה את מרן הרב בקולו מכלי ראשון מספר על הבבא סאלי • החל מסיפורי מופת נדירים, עד מעמד ההכתרה לראשון לציון

אורך הוידאו:

3:25

ידוע ומפורסם קשרו החם והעמוק של הרב אליהו עם מרן הרה"ק הבבא סאלי זיע"א וסביב קשר זה מסופרים סיפורי מופת רבים ונפלאים.

סיפר פעם אחיו של הרב אליהו כי כאשר הגיע הבבא סאלי לארץ הקודש ושבת בירושלים הלכו הוא ואחיו הרב נעים אליהו זצ"ל הגיעו לחזות בפני הצדיק ולפרוס בשלומו. כשהגיעו לפני הבבא סאלי בירך את שניהם ואז פנה אל הרב מרדכי אליהו הצעיר ואמר לו: "אתה שב עימי " !

ואז פנה לאח ואמר: ואתה תלך לשלום.

לאחר שנשארו הרב אליהו עם הבבא סאלי ביחידות, ישבו גדולי עולם אלו והמתיקו סוד. בבחינת סוד ה' ליריאיו.

כמו-כן לא פעם כשהגיעו לפתחו של הבבא סאלי שאלות בהלכה כבדות משקל ודורשות הכרעה היה שולח להתייעץ עם חכם מרדכי והיה אומר שככל היוצא מפיו יעשה.

עוד מפורסם כי כאשר דנו בכהונת הראשון לציון הזמין הבבא סאלי את הרב אליהו ואמר לו בפה מלא כי בשמים החליטו כי הוא יהיה הראשון לציון וציווה עליו להתמודד למשרה, ואכן התמנה אז מרן הרב אליהו לראשון לציון.

בוידאו שלפניכם מרן הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצוק"ל בדברי זיכרון על הצדיק המקובל הבבא סאלי זיע"א, הדברים נאמרו לכבוד כבוד יום ההילולא של סידנא בבא סאלי זכותו תגן עלינו אמן.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

מעלותיה של שבת קודש? פרשת ויקהל

מעלותיה של שבת קודש | פרשת ויקהל

מה היה הצורך הדחוף להקהיל שוב את כל עם ישראל ולצוותם על שמירת השבת? • מדוע יש צורך נוסף שוב להזהיר אם כבר עם ישראל הוזהר על כך במעמד הר סיני • והאם מלאכת המשכן דוחה את השבת

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה