נגן וידאו

מעלת האנשים הדרים בארץ ישראל

כמה חשוב לקנות פירות ארץ ישראל או כל דבר שמיוצר בארץ ישראל • כל דבר שגדל בארץ ישראל יש לו מעלה וגם אנחנו שגדלים בארץ! • איש את אחיו יעזורו - שבחה של ארץ ישראל

אורך הוידאו:

3:05

בנושא:

דברי מרן הרב:

אדם ידע לו: כל דבר שעושים בארץ, יהודים גרים בארץ, מצוה לקנות מדבר של יהודים! מצוה לקנות מדבר שישראל עשה אותו ועבד בו, טיפל בו, וזה דבר חשוב מאוד.

אדם יש לו תפוח עץ של הארץ ותפוח עץ של חוץ לארץ, קודם כל לתפוח עץ של חוץ לארץ אין לא טעם ולא ריח, רק הוא יפה. אבל יש לו – חייב להקדים ולברך על תפוח עץ שגדל בארץ ישראל!

אומר הב"ח – כמה מצוות קיימו בו: ערלה, רבעי, מעשר, תרומות; כמה הדבר הזה חשוב מאוד עם כל מה שנעשה בו.
או למשל, אדם יש לו קמח של ארץ ישראל, קמח של מצות שעושים בפסח, ויש לו קמח לבן שבא מחוץ לארץ. תעשה קודם "המוציא" ותברך על קמח שגדל בארץ ישראל, כל כך החשיבות ועל כך המעלה.
וגם אנחנו (עצמנו) שגדלנו בארץ ישראל – יש לנו מעלה. המעלה שלנו שאנחנו חשובים כבני ארץ ישראל.
כשיבוא המשיח, כשיבוא מחוץ לארץ – כולם ירוצו וירוצו, ירוצו כולם, אז אנחנו הראשונים שנהיה במקום, נשב במקום מיוחד, אנחנו – מגיע לנו בתור אנשי ארץ ישראל, אכלנו בארץ ישראל, אכלנו מפירות של ארץ ישראל, וברכנו על הפירות של ארץ ישראל, לכן מגיע לנו – אנחנו שגדלים בארץ – יש לנו חמדה כלפי הקדוש ברוך הוא וגם כלפי כל העולם כולו.

ועל כן כותב הרב "ארץ החיים" סתהון עליו השלום, רבי חיים סתהון היה קוראים לו – אז הוא כותב שמה ששלחו לו פעם מכתב מחוץ לארץ: מה אתם אוספים כספים בחוץ לארץ בשביל ישיבות, בשביל תלמודי תורה בארץ ישראל – בשביל מה! אז כתב להם: "אם לא שאנחנו בארץ ישראל, אתם לא יכולים לעשות ראשי חודשים ומועדים", אנחנו – בזכותנו יש לכם ראשי חודשים ויש לכם חגים.

ואומר הרמב"ם: "ולא יימצא יהודי בארץ ישראל שלא יעשה קידוש החודש". ולכן אתם, בני חוץ לארץ, חייבים אתם לפרנס ולדאוג לאנשי ארץ ישראל.

אבל לא יחשוב אדם, אני נותן כסף מחוץ לארץ לישיבות ובזה יצאתי ידי חובה, לא!! תבוא בגופך ואת ממונך תביא בעצמך לארץ ישראל.

וכשתבוא לכאן, אל תקנה דירות בדולרים ביוקר, ותגיד שבדולרים אתה נותן הרבה, כי אחר כך עולים המחירים, המחירים האלה עולם ואסור להעלות את המחירים בשביל… אדם, אדם רוצה לגור בארץ ישראל ורוצה לגור בשכר חודשי ובדירה בתנאים טובים.

אבל עכשו תדעו לכם, הרמב"ם כותב: "אדם שעושה כן – לשם יחוד קודשא בריך הוא – 'והתקדשתם והייתם קדושים כי קדוש אני ', אנחנו שייכים לקדוש ברוך הוא! ואנחנו – כל הנוגע בנו, כנוגע בבבת עינו של הקדוש ברוך הוא!

אז הקדוש ברוך הוא יאבד את השונאים שלנו ואת האוייבים שלנו, ואוייבינו ילבישו בושת ועלינו ירחם ונזכה לגאולה שלמה בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

הראשון לציון הרב מרדכי אליהו
אקטואליה

הגאולה תבוא רק באחדות ישראל

הדבר היחיד שיכול לאחד את עם ישראל בכל קצוות תבל זה ע"י התורה והעלייה לארץ ישראל או לכל הפחות ירגישו שייכים לארץ ישראל

המריבה הנצחית על באר המים? פרשת תולדות

המריבה הנצחית על באר המים | פרשת תולדות

מסר לדורות – מאז ועד היום הפלישתים והגויים הקדמונים נקטו באותה דרך – מצאת מים? זה שלנו! לא נתנו לעובדות לבלבל אותם וצעקו מול יצחק אבינו: "לנו המים"! • ברגע שנותנים לשונאי ישראל, התיאבון שלהם לקבל רק גובר

מיוחדים

הניסים העצומים במלחמות ישראל

בזמן הבהלה הגדולה שאחזה בקרב מנהיגי הציבור במלחמות תש"ח (48') ומלחמת תשכ"ז (67') ויום הכיפורים (73') עמדו יהודים והתפללו מעומק ליבם לבורא עולם • אף במלחמת המפרץ (92') ניסים גדולים ועצומים בנפילת 39 טילי סקאד קטלניים על אדמת ארץ ישראל • חסדי ה' כי לא תמו

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה