נגן וידאו

הניסים העצומים במלחמות ישראל

בזמן הבהלה הגדולה שאחזה בקרב מנהיגי הציבור במלחמות תש"ח (48') ומלחמת תשכ"ז (67') ויום הכיפורים (73') עמדו יהודים והתפללו מעומק ליבם לבורא עולם • אף במלחמת המפרץ (92') ניסים גדולים ועצומים בנפילת 39 טילי סקאד קטלניים על אדמת ארץ ישראל • חסדי ה' כי לא תמו

אורך הוידאו:

2:43

דבר תורה ל

בנושא:

שנת תש"ח היא שנה שבה הקב"ה עשה עמנו ניסים ונפלאות! עד היום אנחנו לא מסוגלים להבין את הניסים והנפלאות שהקב"ה עשה עמנו!

חיינו את זה!! הספקנו לשכוח?!

האויבים עמדו מסביבנו ובקשו להשמיד ולכלות את כל כלל עם ישראל! ואם פעם אמרו לזרוק את עם ישראל לים, אז אחר כך חשבו להשמיד אותנו ולהפוך אותנו לעפר ולאפר! והקב"ה הפר את עצתם וקלקל את מחשבתם! ולא עשה ידיהם תושיה ולא מחשבותיהם נכנסו לפועל!

בקום המדינה בטחנו בעושר?! בטחנו בחייל?! לא היה!! אוכל לא היה!! ירושלים היתה במצור!! מים לא היה!! נשק לא היה!! במה הצלחנו?! 

בבטחון בבורא עולם! בבטחון בצור ישראל וגואלו! רק זה עזר ורק זה סייע לנו!

(אמירת שמע ישראל במערת המכפלה)

במלחמת ששת הימים מוקפים היינו מכל האוייבים! מצפון ומדרום וממזרח, וגם ממערב הקיפו אותנו! מצרים וסוריה, לבנון, עמון – כולם נכשלו! והכל היה בסייעתא דשמיא!

הרי אז ראשי הציבור וראשי העם גמגמו בדבריהם! חששו! ראשי הצבא המתינו!! והקדוש ברוך הוא נתן כח ותעצומות! 

ואז כבשנו והחזרנו לנו את אדמותינו הקדושות! החזרנו לנו את כל המקומות הקדושים! קברי אבות! קבר רחל אמנו! מקום המקדש! הכותל המערבי – שהיו שבויים בידם!

מה יכולנו לעשות במלחמת הסקאדים?? להתחבא! ל"חדר אטום"! אבל שם בחדר האטום התפללנו! זעקנו! בכינו! התפללנו לפני בורא עולם!

יחד עשיר ואביון היינו ב"חדר האטום"! לב נשבר היה לנו! ידענו שאין לנו מי שיעזור ומי שיסייע! רק בורא עולם!! רק התפילות עזרו לנו!!

 

מה עושה הקדוש ברוך הוא? מסכסך את כוויית עם עירק ועם סעודיה ואם האמריקאים וככה כולם חששו לעצמם והיו הולכים ונלחמים! והם – ביניהם, ואנחנו – ניצלנו!

ט"ל טילים זרקו עלינו, אבל אנחנו – במעשינו הטובים, בלב הנשבר שלנו – לב נשבר ונדכה אלקים לא תבזה' – ויושע ה' את ישראל ביום ההוא. 

 

 

 

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

אקטואליה

עם ישראל ארץ ישראל ותורת ישראל!

ואתם תהיו לי ממלכת כהנים וגוי קדוש – מרן הרב מבאר את הפסוק איך הקשר של עם ישראל לתורת ישראל גורם לכך שהקב"ה מעניק לנו את ארץ ישראל

מלחמות ישראל? כוחי ועוצם ידי? פרשת מסעי

מלחמות ישראל – כוחי ועוצם ידי? | פרשת מסעי

בני גד וראובן באו לפני משה והביאו לפניו את כוחם בכך ש"הם" יפעלו ו"אנחנו" תוך כדי שחוזרים על לשון זו כמה פעמים • משה רבינו מדגיש להם : לא אתם! הכל מכוחו של בורא עולם • מוסר השכל לכל הטוענים כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה