נגן וידאו

קול ברמה נשמע – רחל אימנו

בעת החורבן האמא שלנו רחל עמדה והתפללה היכן בניי?! • האמא שתמיד מלמדת על בניה זכות וההבטחה מאת הקב"ה לרחל • ושבו בנים לגבולם ! אמן

אורך הוידאו:

3:43

תמצית דברי מרן זצוק"ל –

הכתוב אומר כך (ירמיה ל"א, י"ד): כֹּה אָמַר ה' קוֹל בְּרָמָה נִשְׁמָע נְהִי בְּכִי תַמְרוּרִים רָחֵל מְבַכָּה עַל בָּנֶיהָ מֵאֲנָה לְהִנָּחֵם עַל בָּנֶיהָ כִּי אֵינֶנּוּ".

אומרים חז"ל, עמד אברהם אבינו להתפלל על בניו, ואמר לו הקדוש ברוך הוא לאברהם, אברהם!

בניך חטאו [אחרי החורבן]! לך תוכיח אותם. כל האבות, כל האמהות התפללו, והקדוש ברוך הוא שלח אותם, לכו ותנו מוסר לבנים שלכם. עד שבאה רחל אמנו, הולכת למשה רבנו ישר, אומרת לו – איפה הבנים שלי? אמר לה מסרתי אותם ליהושע. הולכת ליהושע – איפה הבנים שלי?

תמיד היו עוברים ליד קבר רחל, נכנסים ומתפללים, ועכשו אין! אז אמר לה שהוא מסר אותם לנביאים.

מי הנביאים? אמר לה – שמואל… הלכה לנביאים, איפה הבנים שלי? אמר לה שמסר אותם למלכים, לשאול, לדוד המלך.

הלכה אליהם – איפה הם? אמרו לה שמסרו אותם הלאה. הגיעה עד חזקיה המלך – איפה בניי? אמר לה שמסר אותם למנשה. הלכה למנשה – איפה בניי? אמר לה שמסר אותם לאחאב. הלכה לאחאב – איפה בניי? אמר לה – גלו! שאלה: איפה הבית? אמר לה – חרב! הלכה לקדוש ברוך הוא, אמרה לו: רבונו של עולם – איפה בניי? הלכתי ממשה והלאה אצל כולם והם לא נמצאים אצל אף אחד מהם! אמר לה – חטאו והגליתי אותם מפני שהם חטאו. אמרה לו, רבונו של עולם, חטאו – למה לא מחלת להם? אמר לה: עבדו עבודה זרה. אמרה רחל: רבונו של עולם, אני – מסר לי יעקב סימנים ומסרתי את הסימנים ללאה! לפי הדים היה אסור לה לעשות כך, הרי זה היה סוד שבין יעקב לרחל, מה את מגלה?! אבל אמרה רחל שלא רצתה להעליב את אחותה והיתה מוכנה למסירות נפש שכזאת. אם כן למה, הקדוש ברוך הוא, לא ריחמת על בניי?! אמר לה הקדוש ברוך הוא, קול נהי נשמע, קול בכי תמרורים… כתוב "קול ברמה" – שדיברה בצורה תקיפה! אמר לה הקדוש ברוך הוא: "מִנְעִי קוֹלֵךְ מִבֶּכִי וְעֵינַיִךְ מִדִּמְעָה כִּי יֵשׁ שָׂכָר לִפְעֻלָּתֵךְ", תמשיכי להתפלל! תמשיכי! "וְשָׁבוּ מֵאֶרֶץ אוֹיֵב". באים מאתיופיה ובאים מרוסיה, באים וחוזרים מארץ אויב, אבל היא עדיין לא שותקת! אלא ממשיך הקדוש ברוך הוא ואומר לה עוד הפעם (שם, ט"ז): "וְיֵשׁ תִּקְוָה לְאַחֲרִיתֵךְ נְאֻם ה' וְשָׁבוּ בָנִים לִגְבוּלָם", כשבאים מאתיופיה לכאן וימשיכו מדרך מאתיופיה ומרוסיה זה לא טוב, אלא שיבואו לכאן ואז – "וְשָׁבוּ בָנִים לִגְבוּלָם"! ללכת ללמוד תורה ולקיים מצוות!

גם שרה אמנו וגם רחל אמנו צריכות ללכת ולהמשיך להתפלל היום גם כן על כלל ישראל.

מכיון שאנחנו נמצאים במוצאי שבת קודש של פרשת לך לך, ובליל ההילולא של פטירת רחל אמנו עליה השלום, נבקש משרה אמנו שכמו שאנחנו אומרים: "יְשֵׁנֵי חֶבְרוֹן", כלומר שאבותינו הקדושים הקבורים במערת המכפלה לא נקראים מתים אלא נקראים " יְשֵׁנֵי חברון", נבקש מרחל אמנו ונאמר לה קומי רחל, קול ברמה נשמע, תמשיכי להתפלל על עם ישראל, שה' יציל אותנו מכל מיני צרות ומכל מיני מצוקות ומכל מיני "פעימות" ומכל מיני חלוקת ארץ ישראל, ומכל מיני מחלות, ומכל מיני ייסורים, מכל מיני תאונות, ותמיד נשמע שמועות טובות ובשורות טובות, ושבו בנים לגבולם בעגלא ובזמן קריב ואמרו אמן, בביאת משיח צדקנו, וכן יהי רצון ונאמר אמן.

שיתוף ב email
שלח במייל
שיתוף ב whatsapp
שלח בוואטסאפ
שיתוף ב facebook
שתף בפייסבוק
שיתוף ב twitter
צייץ בטוויטר

אולי יעניין אותך גם:

האם נחגוג את חנוכה בביאת המשיח?

ש מי שאומר שכשיבא המשיח חנוכה יתבטל, ויש מי שאומר שיהיה עדיין חנוכה, וזה מה שאנו אומרים  'ונודה לשמך הגדול סלה' שכל מקום שכתוב שם 'סלה' זה להביא לימות המשיח הלאה

תפילת השל"ה לערב ראש חודש סיון
חינוך ילדים

תפילת השל"ה לערב ראש חודש סיון

תפילה נפלאה שתיקן רבינו השל"ה הקדוש עבור הורים. תפילה לזכות לילדים טובים, ושיהיו הילדים יראים ושלמים, בתורה, יראה ומידות טובות תפילת חובה לכל אב ואם בישראל! את התפילה טוב לומר בכל עת, אולם בפרט בערב ראש חודש סיון, כפי שכותב השל"ה בעצמו: "וליבי אומר לי שעת רצון לתפילה זו בערב ראש חודש סיוון".

לקריאה באתר

חפש סרטון, סיפור, או שיעור

צור קשר

מעוניינים לשלוח חומר על הרב? או להשתתף בהפצת תורתו במגוון ערוצים? תוכלו ליצור עימנו קשר בטופס זה